Archiwum

Rok szkolny 2012 - 2013

Zakończenie roku szkolnego

     W piątek, 28 czerwca  2013 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013.  Uroczystość jak zawsze miała podniosły charakter.   Oprócz standardowych w takich okolicznościach punktów programu jak np. przemowy i życzenia, podsumowania osiągnięć uczniów i całego roku szkolnego, nagrody i wyróżnienia dla najlepszych oraz podziękowania - mnóstwo radości i uśmiechu zafundowali nam odchodzący absolwenci swoim niecodziennym występem artystycznym - kto nie widział niech żałuje... Absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego w staraniach o miejsca w nowych szkołach, w końcu "Popatrz, jak wszystko szybko się zmienia, coś jest, a później tego nie ma... jest zawsze jak najbardziej aktualne - a pozostałym wspaniałych wakacji...  Zobacz  >>

Konkurs o tematyce regionalnej

Omnibus 2013

    W konkursie gimnazjalnym OMNIBUS, który zorganizowany został w sali widowiskowej Bytowskiego Centrum Kultury udział wzięli uczniowie  dziesięciu placówek z terenu powiatu bytowskiego. Oprócz reprezentantów naszego gimnazjum byli to uczniowie z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 w Bytowie oraz gimnazjaliści z Ugoszczy, Tuchomia, Czarnej Dąbrówki i Półczna. 

   Konkurs odbył się na zasadach znanej chyba wszystkim popularnej gry "Jeden z dziesięciu", jednak finał bytowskiego Omnibusa natomiast bardziej przypominał "Wielką grę". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II gimnazjum Ania Plata, zajmując zaszczytną 3 lokatę. Gratulujemy!  Zobacz  >>  

Tegoroczne wydania To i Owo

    Poniżej prezentujemy tegoroczne wydania naszej szkolnej gazetki To i Owo w odmienionym nieco gronie redakcyjnym, którego trzon stanowiły uczennice klasy drugiej gimnazjum. Efekty ich zmagań w redagowaniu oceńcie sami, a zawarte w gazetkach informacje z pewnością przybliżą Wam to, co dzieje się w naszej szkole...

    

Apel 3 majowy

Młodzież zapobiega pożarom

      Dnia 22 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Czarnej Dąbrówce odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczennica klasy III naszego gimnazjum, Dominika Wrycz Rekowska jako osamotniona na placu boju reprezentantka gminy Studzienice zajęła w nich III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nadmienić należy, że wzięła w nich udział obłożnie chora, startując w niełatwych przecież zawodach z gorączką. Tym bardziej doceniamy postawę i gratulujemy sukcesu, chociaż bez względu na stan zdrowotny mogłoby być i pierwsze miejsce gdyby Dominika miała nieco więcej szczęścia w drugiej części turnieju przy losowaniu pytań ustnych. Niestety wylosowała chyba najtrudniejszy zestaw z którym pewnie niejeden strażak miałby problem... Ale i tak jesteśmy dumni z wyniku naszej uczennicy! :)))))

Prewencja ale inaczej

Zawody sportowe

    6 marca 2013 r. chłopcy ze szkoły podstawowej wzięli udział w półfinale powiatowym w mini piłce ręcznej, który rozegrano w Lipnicy. Oprócz naszego zespołu zawodach udział wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych w Lipnicy, Rokitach, Parchowie.Nasza drużyna po wygraniu z Rokitami oraz Parchowem oraz porażce z Lipnicą zajęła ostatecznie 2 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Trzebiatowski, Dominik Kotz, Filip Tarasiewicz, Szymon Pałubicki, Adrian Szultka, Patryk Szmaglik, Paweł Cysewski.

    11 marca 2013 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły rozegrano półfinał powiatowy w piłce ręcznej chłopców gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: G Studzienice, G Parchowo, G Rokity oraz G Lipnica. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, wyniki przedstawiały się następująco:

     Lipnica- Rokity 9:8

Studzienice – Parchowo 10:4

Studzienice – Lipnica 9:9

Rokity – Parchowo 7:3

Lipnica – Parchowo 19:2

Studzienice – Rokity 16:3

   Ostatecznie zwyciężyła drużyna chłopców z naszego gimnazjum, która dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedziła drużynę z Lipnicy, i awansowała do finału powiatowego.

     Finał powiatowy rozegrano 14 marca 2013 r. w Tuchomiu. Udział wzięły trzy zespoły: G Tuchomie, G Studzienice oraz G Miastko. Nasza drużyna po pokonaniu drużyny z Miastka oraz przegranej z Tuchomiem zajęła ostatecznie 2 miejsce.

    Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Kurs, Tomasz Pawelski, Tomasz Pepliński, Mirosław Edel, Patryk Wika Czarnowski, Konrad Żak, Sebastian Bobik, Jakub Neubauer, Jacek Zmuda Trzebiatowski, Adrian Muszyński.

    20 marca 2013r. w naszej szkole rozegrano towarzyski turniej w koszykówce chłopców, w którym, oprócz naszego zespołu, wzięły udział drużyny z gimnazjum w Ugoszczy i Starkowie. Nasza drużyna pokonała G Starkowo 13:8, natomiast G Ugoszcz 16:12.

    Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Pawelski, Mirosłąw Edel, Maciej Kurs, Michał Piszko, Patryk Wika Czarnowski, Dominik Szultka, Marek Depka Prądzinski, Adrian Muszyński.

     Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Turniej BRD

    26 marca 2013 r. w Zespole Szkół w Półcznie odbyły się doroczne zmagania uczniów szkół z naszej gminy z przepisami ruchu drogowego w ramach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tradycyjnie turniej składał się z części teoretycznej, w której uczniowie rozwiązywali test o problematyce ruchu drogowego oraz części praktycznej, polegającej na sprawnościowej jeździe na rowerze po torze przeszkód. Nasze drużyny zajęły II miejsca w swoich kategoriach, a indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Julia Sidorko z klasy V, zajmując II miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych. Gratulujemy!  Zobacz  >>

Młodzież zapobiega pożarom

      08 lutego br. w Ugoszczy odbyły się jak co roku, kolejne międzyszkolne eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem 'Młodzież Zapobiega Pożarom". Tym razem udało się nam sięgnąć po sukces w kategorii gimnazjów - a autorką tegoż sukcesu została Dominika Wrycz Rekowska z klasy III gim. Dominika będzie reprezentować gminę Studzienice na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się pod koniec marca w Czarnej Dąbrówce. Gratulujemy!!!

Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

     Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. W okresie od 15.09.2012 r. do 31.03.2013 r. wszystkie klasy wykonywały zadania przewidziane regulaminem konkursu. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów. Szkoły przystępujące do konkursu przyjęły na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1" do „10". Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu Bezpieczna Szkoła jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzi po 2 przedstawicieli organizatorów konkursu. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły Bezpiecznej Szkoły i dyplomy honorowe. Wręczanie dyplomów będzie miało uroczystą oprawę.

Las Wokół Nas

      06 lutego br. na Zamku w Bytowie w odbyło się podsumowanie II edycji Powiatowego Konkursu  pod hasłem ,,Las wokół nas”, połączone z uroczystym wręczeniem nagród. Konkurs organizowany był przez Nadleśnictwo Bytów i Bibliotekę Pedagogiczną w Bytowie. Uczestnicy mieli do wyboru trzy tematy: Tajemnice krajobrazów Pomorza, Walory krajobrazowe naszego regionu lub Ochrona i kształtowanie pomorskich krajobrazów.

    Reprezentantami naszej szkoły w tym konkursie byli uczniowie  gimnazjum w osobach Mai Czarneckiej z klasy II oraz Marka Depka Prądzińskiego z klasy III. Z uwagi na bardzo wysoki poziom prac, komisja konkursowa miała trudny wybór z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego przyznano 5 pierwszych, równorzędnych miejsc, z których jedno przypadło Mai. Gratulujemy! Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień umilił występ dwójki uczniów ze szkoły muzycznej.  Opiekunką Mai i Marka była p. Alina Pobłocka.

Żywa lekcja historii

Konkurs Pieśni i Kolęd Naszego Patrona

      25 stycznia br. w WDK w Studzienicach odbył się I Konkurs Kolęd i Pieśni Ks. Antoniego Peplińskiego. Uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych z Parchowa, Studzienic, Ugoszczy i Półczna rywalizowali między sobą o miejsca na podium. Komisja zgodnie stwierdziła, że wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani do konkursu, co wcale nie ułatwiło im przyznanie ostatecznych miejsc. W kategorii podstawowej na pierwszym miejscu znalazła się Julia Las z Parchowa, drugie miejsce wywalczyła Klaudia Wirkus z Ugoszczy, natomiast trzecie miejsce  zajęli Julian Adamczyk oraz Nicola Stencel ze Studzienic. W kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce zajęła Marcelina Szroeder z Parchowa, drugie – Julia Kapiszka z Półczna, trzecie miejsce – Mateusz Taube i Martyna Tkacz ze Studzienic. Zobacz  >>

O naszym Patronie...

Podsumowanie akcji Mikołajkowej

   14 grudnia już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Organizowana przez SU, tuż przed samymi świętami, zbiórka pieniędzy to jedna z form pomocy dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących. W tym roku dzięki wsparciu m.in. pana wójta, księdza proboszcza, pracowników Urzędu Gminy oraz radnych gminy Studzienice zebrana suma okazała się być rekordowa, bo wyniosła ok. 960 zł. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione paczki i przekazane dzieciom jeszcze przed świętami. Zobacz  >>

Komnata Wróżb                  Zobacz  >>

Biegania jeszcze nie koniec

   29 grudnia 2012 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „VII Biegu Sylwestrowym”, który odbył się w Kołczygłowach. W zawodach, która odbywa się w ramach cyklu biegów przełajowych „Cross Festival” wzięło udział 250 zawodników. Największy sukces odnieśli Wiktoria Metlicka, która wygrała bieg w kategorii dziewcząt klas V-VI oraz Magdalena Breza, która wygrała bieg w kategorii dziewcząt klas I-II.

Święta za pasem... Nasze prace.

Mikołajowe bieganie

       8 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „VII Biegu Mikołajkowym”, który odbył się w Borowym Młynie. Największy sukces odniosła Wiktoria Metlicka, która wygrała w kategorii dziewcząt klas V-VI. Magdalena Breza zajęła V miejsce w kategorii klas I-II. Olaf Klassa zajął VI miejsce w kategorii chłopców klas V - VI. Dominik Galęba zajął

VIII miejsce w kategorii chłopców klas I-II. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Koncert Natalii

      23.11 br. uczniowie klasy II gim. wraz z wychowawczynią udali się do BCK na koncert Natalii Szroeder, debiutującej wokalistki z Parchowa. Uczniowie, a wśród nich redaktorki naszej gazetki, przyznali, że koncert był świetny, muzycy wspaniali a Natalia fantastyczna. Jeżeli jesteście ciekawi, co Natalia powiedział naszej redakcji tuż po samym koncercie, zapraszamy do lektury listopadowego wydania naszej gazetki To i Owo. Więcej informacji o Natalii znajdziecie na :  www.nataliaszroeder.pl

Wycieczka do Trójmiasta

     29.11 br. klasy gimnazjalne wybrały się na całodniową wycieczkę do Trójmiasta. Inicjatorką imprezy była p. Barbara Szroeder. Podczas wyprawy młodzież  zwiedziła ,,od kuchni” stadion wybudowany specjalnie na EURO 2012, bawiła się w centrum eksperymentów, a na koniec obejrzała film w multikinie. Mimo zmęczenia świetny nastrój dopisywał uczniom również w drodze powrotnej, kiedy to umilali podróż, śpiewając największe przeboje tego roku.

Niećpa 2012

     28.09.12 r. uczniowie SP i gimnazjum wybrali się do Słupska na koncert z cyklu Niećpa. Występ zaczął się o godz. 18:30 w Hali Gryfia. Ta szósta już edycja koncertu ma za zadanie nakłanianie dzieci i młodzieży  do zdrowego stylu życia bez narkotyków i innych używek. Przed gwiazdą wieczoru, zespołem Blue Cafe, uczniom umiliła czas grupa ,,Sto procent”. Impreza odbywająca się od kilku lat w Słupsku cieszy się dużym powodzeniem, dlatego nasi uczniowie zapowiedzieli, że również w przyszłym roku chętnie tam pojadą.    /Tekst To i Owo; fot. www.slupsk,pl/

Cross Festival po raz siódmy

    Aż 316 zawodników z 10 różnych kategorii wiekowych. wzięło udział w biegach przełajowych na stadionie w Studzienicach. Impreza odbyła się w sobotnie przedpołudnie 22.09. Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy z całego powiatu bytowskiego zawzięcie rywalizowali o najwyższe miejsca. Nad sprawną organizacją i przebiegiem zawodów czuwali jak co roku nasi panowie  od wychowania fizycznego – A. Kobiella i K. Graban.    /Tekst To i Owo/   Zobacz  >>

Sprzątanie świata

    W sobotę 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Zaopatrzeni w worki na śmieci oraz gumowe rękawiczki wraz z opiekunami zbierali to, co najczęściej zostaje niechlubną pamiątką po niekulturalnych mieszkańcach czy wczasowiczach. Pogarszająca się pogoda i deszcz sprawiły, że sprzątanie kończono przed ustalonym czasem.  /Tekst To i Owo/ 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012 - 2013

    1 września bieżącego roku rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny. Inaugurację poprowadził jak zwykle dyrektor naszej szkoły, w nieco innej niż zazwyczaj scenerii. Tym razem przywitanie nowego roku szkolnego odbyło się przed głównym budynkiem szkoły. Taki mały powrót do tradycji z czasów kiedy jeszcze nie posiadaliśmy sali gimnastycznej...   

                                                                                                         

 

Copyright ©  Zespół Szkół w Studzienicach  2008