Archiwum

rok szkolny 2014 - 2015

Zakończenie roku szkolnego

   26.06.2015 r. na dużej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Apel poprowadzili uczniowie klasy III gimnazjum, którzy tego dnia po raz ostatni zawitali do naszej szkoły. Mottem przewodnim trzecioklasistów były słowa znanej piosenki, idealnie pasujące do odbywającej się uroczystości: ,,Takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często...”. Po części oficjalnej, podczas której przemawiał dyrektor szkoły, pan Sławomir Felski,  oraz zaproszeni goście, rozdano nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. Po tym nastąpiła część artystyczna przygotowana przez klasę VI i III gim. Absolwenci naszej szkoły nie kryli wzruszenia. Powodu do smutku nie mieli natomiast szóstoklasiści, którzy co prawda żegnali się ze szkołą podstawową, ale już we wrześniu rozpoczną naukę w naszym gimnazjum. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami na ostatnie przedwakacyjne spotkanie do swoich klas.

Dzień Patrona

   23 czerwca br. w ZS w Studzienicach obchodzono Dzień Patrona naszej szkoły. Celem święta jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy o patronie i jego twórczości, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. W imprezie wzięły udział klasy IV – VI SP oraz I – III gim. Pod czujnym okiem wychowawców uczniowie wykonywali w grupach różnorodne zadania ( np. zredagowanie krzyżówki, ułożenie wiersza o patronie, piosenki do wybranej melodii ks. Peplińskiego, projekt gry planszowej), które następnie prezentowali przed koleżankami i kolegami  z innych klas oraz  komisją oceniającą zmagania dzieci. Po wystąpieniu wszystkich uczestników jury w składzie p. S. Felski, p. B. Szroeder oraz p. M. Gierszewska przyznało nagrody wszystkim klasom.

Wycieczka do Gdańska

   Dnia 11 czerwca klasy 1-3 pojechały na całodniową wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Najpierw zwiedziliśmy stadion PGE Arena w Gdańsku. Weszliśmy tam z przewodnikiem, który ciekawie opowiadał. Zobaczyliśmy nie tylko stadion, ale zwiedziliśmy miejsca, które nie są dostępne w czasie rozgrywanych meczów. Przeszliśmy się korytarzami, widzieliśmy szatnie dla zawodników, pokoje trenerów, największą salę konferencyjną. Każdy uczeń mógł poczuć się jak prawdziwy VIP zasiadając w loży VIP-ów. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się stroje i piłki z podpisami zawodników, oraz puchary Lechii Gdańsk. Widzieliśmy Fontannę Neptuna zbudowaną z klocków Lego. Po tej części, już dosyć zmęczeni, udaliśmy się na posiłek do McDonalds, aby zregenerować siły. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się woda. Wystawa „Hydroświat” skupiała kilkanaście stoisk dotyczących wiedzy hydrologicznej. Uczniowie mogli wcielić się w rolę marynarza czy konstruktora i wprawić w ruch skomplikowane mechanizmy np. śrubę Archimedesa, tamy, śluzy oraz stworzyć ogromny wir wodny. Wystawa „Drzewo życia” przybliżyła uczniom fascynujące działanie przyrody. Można było pochodzić po błotnym trzęsawisku, zobaczyć jak widzą zwierzęta. Dużym zainteresowanie cieszyła się symulacja trzęsienia Ziemi. Świat fizyki ukazała uczniom wystawa „Niewidoczne siły”. Umożliwiła ona poznawanie istoty elektryczności i magnetyzmu oraz natury dźwięku. Wystawa „Akcja: człowiek” przybliżała poznawane ludzkiego ciała i pracę zmysłów. Nasi uczniowie nie ominęli również zjeżdżalni i placów zabaw. Wizyta w Centrum Nauki Experyment dostarczyła mnóstwa zabawy i pobudziła ciekawość świat. Uczniowie sami mogli przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Wycieczka była udana i wszystkim dzieciom bardzo się podobała.

Konkursy językowe

   W tym roku szkolnym po raz ósmy odbyły się gminne konkursy językowe z języka niemieckiego i angielskiego. Jak co roku cieszą się one wielkim uznaniem. Niestety, miejsca na podium są tylko trzy. Wśród wszystkich bardzo dobrych uczniów wyłoniły się trzy najlepsze osoby w każdym konkursie. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów, 16 – z języka niemieckiego i 15 – z języka angielskiego. Niektórzy uczniowie zmagali się z testem z obu języków. Brawo! Zadania konkursowe sprawdzały umiejętności językowe (czytanie i słuchanie ze zrozumieniem) oraz znajomość słownictwa i struktur gramatycznych na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Celem naszych konkursów jest kształtowanie umiejętności językowych, zachęcenie i mobilizacja do podnoszenia kompetencji językowych, zainteresowanie nauką języków obcych, możliwość realizacji swoich zainteresowań oraz motywacja do nauki języków obcych.

    Wyniki konkursu:

język niemiecki: 1. Julia Zaborowska – ZS w Ugoszczy, 2. Michell Rekowski – ZS w Ugoszczy, 3. Kacper Jarzembiński – ZS w Studzienicach;

język angielski: 1. Ewelina Okonek – ZS w Studzienicach, 2. Malwina Brzozowska ZS w Ugoszczy, 3. Natalia Czapiewska – ZS w Ugoszczy

Wyobraźnia Kosmosu

  12.06.2015 r. w WDK w Studzienicach odbyła się I  edycja gminnego konkursu plastycznego pt.  ,,Wyobraźnia kosmosu”. Celem konkursu był rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej także umożliwienie prezentacji własnej twórczości oraz konfrontacji z twórczością innych uczestników. Inicjatorką konkursu jest  p. Edyta Chylewska. Do plastycznych zmagań przystąpili uczniowie trzech szkół naszej gminy. Zadanie uczestników polegało na namalowaniu pracy na temat przewodni, czyli,, Wyobraźnia kosmosu”             w ciągu trzech godzin  (uczniowie SP na formacie A4, gimnazjaliści na A3). Jury powołane przez organizatorów wyłoniło troje zwycięzców   w każdej kategorii wiekowej.

   Klasy IV – VI

I m. Przemysław Płotka ZS w Ugoszczy

II m. Lidia Jakubowska ZS w Ugoszczy

III m. Natalia Kostrub ZS w Półcznie

Klasy I – III gim.

I m. Karolina Rudnik ZS w Półcznie

II m. Natalia Formela ZS w Studzienicach

III m. Weronika Prondzyńska ZS w Ugoszczy

Dzień Dziecka

   01. 06. 2015r. smacznie i zdrowo, nietypowo i na kolorowo uczniowie naszej szkoły przeżyli Dzień Dziecka. Wszystko za sprawą p. Moniki Gierszewskiej i p. Gabrieli Burant, które zainicjowały dzień zdrowej żywności. Z tej okazji odbywały się prelekcje dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania, degustacje warzyw i owoców.  W przygotowanych dla poszczególnych klas konkursach młodzież mogła wykazać się wiedzą na temat prawidłowego żywienia, scenkami rodzajowymi czy wykonaniem prezentacji oraz pomysłowych rzeźb z warzyw i owoców.  Na koniec imprezy p. dyrektor, Sławomir Felski, wszystkim klasom  wręczył nagrody rzeczowe. Gratulujemy wychowawcom oryginalnych strojów – szczególnie pani Truskawce, pani Pomidor i panu Selerowi ;)

Festyn rodzinny

  23 maja bieżącego roku na dużej sali gimnastycznej odbył się festyn rodzinny. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I- III SP wraz z rodzicami. Głównym celem imprezy była promocja sportu poprzez zabawę. To nie było pierwsze spotkanie tego typu, dlatego mamy nadzieję, że festyn rodzinny na stałe wpisze się do kalendarza imprez naszej szkoły.

Świąteczny apel

   04.05.2015 r. na małej sali gimnastycznej ZS w Studzienicach odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja. Na obchody tak ważnego święta przybyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Apel przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni, pani Beaty Czapiewskiej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego młodzież zaprezentowała część artystyczną. Były wiersze i piosenki, których poważną treść dopełniały przygotowane przez uczniów dekoracje oraz prezentacja multimedialna. Po występie pierwszoklasistów głos zabrał pan dyrektor, Sławomir Felski, który nawiązał do święta 3 Maja oraz podziękował klasie I za przygotowanie apelu.

Szkolna zabawa

  28 kwietnia br. w godz. 17:00-21:00 odbyła się dyskoteka szkolna, na którą zostali zaproszeni uczniowie ze szkoły w Ugoszczy. Impreza została zorganizowana przez uczennice kl. II gim. z naszej placówki w ramach projektu gimnazjalnego. Aby było ciekawiej organizatorzy pomyśleli także o konkursach, do których zaproszona młodzież również chętnie się przyłączała. Zarówno organizatorzy jak i goście zgodnie przyznali, że takie imprezy integracyjne mogłyby odbywać się częściej.

Żywa lekcja historii

   20.04.2015 r. po raz kolejny gościliśmy w murach naszej szkoły aktorów teatru historycznego specjalizującego się w ofercie edukacyjnej skierowanej do uczniów SP  i gimnazjum. Na małej sali gimnastycznej na około 50 minut aktorzy przenieśli dzieci i młodzież do starożytnej Grecji i Rzymu, by barwnymi opowieściami, prezentacją strojów   i sztuk walki zapewnić widowni nie tylko wiedzę historyczną, ale i dobrą zabawę. Podobnie jak w latach poprzednich i tym razem nie brakowało chętnych uczniów do zaprezentowania ubioru, zbroi czy krótkich scenek tematycznych. Wiele osób mogło też pochwalić się swoją wiedzą z zakresu starożytności.  Miejmy nadzieję, że teatr historyczny jeszcze nieraz do nas zawita.

Wyjazd do teatru

   Dnia 14 kwietnia 2015 roku klasy I-III SP wraz z wychowawcami, udały się autokarem do Bytowa na przedstawienie teatralne pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie wystawione zostało w Miejskim Domu Kultury. Spektakl przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Krakowa w oparciu o lekturę szkolną autorstwa Marii Kownackiej pod tym samym tytułem. Piękne dekoracji, kolorowe kostiumy i doskonała gra aktorska przeniosły uczniów w świat drewnianych piórników, stalówek, atramentu czyli w szkolny świat ich dziadków i pradziadów. Przedstawienie teatralne bardzo podobało się wszystkim uczniom, a wyrazem tego zadowolenia były głośne brawa.

Konkurs BRD

We wtorek, 28 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Studzienicach, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest jak zawsze podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. W zmaganiach wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół w naszej gminie. Każdą ze szkół reprezentowały czteroosobowe drużyny ze szkoły podstawowej i trzyosobowe z gimnazjum. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązywanie testu składającego się z 25 pytań – przygotowanego przez gminnych przedstawicieli policji oraz jazdę sprawnościową po torze liczącym 8 przeszkód. W wyniku przeprowadzonych eliminacji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I miejsca – w kategorii szkół podstawowych zajął Zespół Szkół w Ugoszczy, II miejsca – Zespół Szkół w Studzienicach, a III – miejsca – Zespół Szkół w Półcznie. W kategorii gimnazjów: I miejsce – Gimnazjum Studzienice, II miejsce – Gimnazjum Półczno, III miejsce – Gimnazjum Ugoszcz. Indywidualnie spośród uczniów SP najlepiej wypadła Lidia Jakubowska z Ugoszczy i oraz Michał Matyszewski z Gimnazjum w Studzienicach - wśród gimnazjalistów.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminę Studzience. W etapie powiatowym, Gminę Studzience reprezentować będzie zespół Szkół z Ugoszczy oraz Gimnazjum Studzienice.

Klasyfikacja:

I miejsce – SP Ugoszcz – 14 pkt.

II miejsce – SP Studzienice – 14 pkt.

III miejsce – SP Półczno – 26 pkt.

I miejsce – Gimnazjum Studzienice – 4 pkt.

II miejsce – Gimnazjum Półczno –8 pkt.

III miejsce – Gimnazjum Ugoszcz – 11 pkt.

Dzień Wiosny w przedszkolu

    Tradycyjnie, jak co roku przedszkolaki chciały pożegnać Zimę i powitać Wiosnę. Dzieci wspólnie wykonały Marzannę, która bardzo przypadła do gustu maluchom. 20 marca po śniadaniu wyszliśmy nad jezioro. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o tematyce wiosennej i rozwiązywały zagadki. Przystąpiliśmy do spalenia Marzanny. Następnie dzieci poszukiwały gaika, z którym wesoło wróciliśmy do przedszkola…

Dzień Wiosny

  20 marca br. świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Dla uczniów klas I – III jak co roku była to doskonała okazja do zabaw na świeżym powietrzu, niecodziennych zajęć artystycznych oraz wycieczki nad jezioro w celu pożegnania pani zimy.Starsi uczniowie  na małej sali gimnastycznej obchodzili Dzień języków obcych. W projekcie edukacyjnym przygotowanym przez uczennice klasy I gimnazjum pod kierunkiem p. Edyty Chylewskiej wzięli udział uczniowie klas IV – VI SP oraz I – III gimnazjum. Uczniowie poszczególnych klas musieli wykazać się znajomością języków obcych oraz talentem artystycznym. Najwięcej emocji wzbudziły piosenki w różnych językach oraz scenki rodzajowe. Po zakończeniu wszystkich prezentacji jury zadecydowało o wyniku - I miejsce w kategorii SP zdobyła klasa V b, natomiast w kategorii gimnazjum klasa I.
    Imprezę uświetnił występ szkolnego kabaretu, krótki koncert Joanny Góry na gitarze elektrycznej oraz popis tancerek z zespołu Top Toys.

Dzień Kobiet

   9 marca nie było ucznia w naszej szkole, który by nie wiedział, kto dzień wcześniej obchodził swoje święto. Od rana chłopcy składali życzenia i wręczali drobne upominki swoim koleżankom, nauczycielkom i paniom z obsługi. Największą niespodzianką dla wszystkich dam  z naszej szkoły była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas V pod kierunkiem pań Edyty Chylewskiej i Aleksandry Parlak oraz występ chłopców z klasy IV, którzy przy współudziale  SU i pani pedagog Moniki Gierszewskiej dodatkowo przygotowali konkurencje dla koleżanek z poszczególnych klas SP i gimnazjum. Dziewczęta musiały wykazać się znajomością budowy silnika samochodowego czy zaprezentować swój talent wokalny lub taneczny. Najwięcej emocji wzbudziła randka w ciemno, w której nagrodą  dla wybranych przez chłopców kandydatek był talon na pizzę.

Wycieczki po kaszubsku

  Na przełomie września i października p. Barbara Szroeder zorganizowała trzy jednodniowe wycieczki dla uczniów naszej szkoły.

    Klasy I – III  SP udały się do Szymbarka, gdzie uczniowie mogli  zobaczyć  m.in. prawdziwy "Dom Sybiraka", zrekonstruowany łagr sowiecki, bunkier "Ptasia Wola", "Największy fortepian świata" czy popularny "Dom do góry nogami”. Dzieci zwiedziły też Kaszubski Świat Bajek, wysłuchały kaszubskie legendy opowiedziane  przez gadające drzewo o imieniu Mestwin.

    Klasy IV – VI SP zawitały do Gdańska. Swoją wędrówkę po ciekawych miejscach uczniowie rozpoczęli od zapalenia zniczy  i złożenia hołdu poległym żołnierzom na Westerplatte. Następnie udali się   wspaniałym  Traktem Królewskim  wzdłuż najbardziej reprezentacyjnych ulic Długiej i Długiego Targu, od Złotej do Zielonej Bramy. Zwiedzili m.in.  Dwór Artusa oraz Ratusz Starego Miasta.

    Gimnazjaliści, którzy wybrali się na Półwysep Helski,  najpierw sami musieli się do wycieczki przygotować, ponieważ  podczas zwiedzania  sami pełnili rolę przewodników.

Zabawa karnawałowa

    Dnia 21 stycznia 2015 r. odbyła się, długo oczekiwana przez wszystkie dzieci, zabawa karnawałowa. Zabawę poprowadzili aktorzy z teatry "Fantazja" z Krakowa. Były bańki mydlane, konfetti, balony oraz wiele zabaw i konkursów. Był też Mikołaj, który wręczał prezenty. Wszystkie przebrane dzieci wzięły udział w konkursie na najładniejszy strój.

Wycieczka do BCK

      28 stycznia 2015 roku odbyła się wycieczka do BCK na kinowe spotkania młodych. Udział w tym wydarzeniu wzięły klasy gimnazjalne z powiatu bytowskiego. Głównym celem było przedstawienie młodzieży etapów powstawania filmu oraz zapoznanie ich z podstawami kinematografii. Młodzież mogła dowiedzieć się m.in. kilku ciekawostek o Alvernia Studios - najnowocześniejszym studiu filmowym w Polsce. W drugiej części spotkania uczniowie obejrzeli jedną część " Serii niefortunnych zdarzeń", w której mieli okazję podziwiać wspaniałe efekty specjalne.

Przedszkolna Wigilia

    19.12.2014 odbyła się przedszkolna wigilia. Dzieci nakryły stół wigilijny białym obrusem, włożyły sianko pod obrus… Nie zapomniały również o jednym dodatkowym nakryciu. Dodatkową atrakcją tego dnia było ozdabianie pomarańczy goździkami. Dzięki temu w przedszkolu unosił się wspaniały świąteczny zapach. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia każde dziecko otrzymało prezent od Mikołaja jak również zabawki dla każdej grupy. Radości nie było końca…

Boże Narodzenie

   19 grudnia 2014 r. w WDK w Studzienicach odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W akademii przygotowanej przez klasy I – III SP uczestniczyli nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie naszej szkoły, także  zaproszeni goście, m.in. wójt gminy Studzienice, panie z GZEAS – u, emerytowani nauczyciele. Na wstępie uczennica klasy III gim., Patrycja Bela, odczytała fragment Pisma św. Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną. Były wierszyki i opowieści o zwyczajach świątecznych. Gdy ze sceny zaczęły rozbrzmiewać  kolędy, świąteczny nastrój udzielił się całej widowni, która chętnie przyłączyła się do śpiewu małych wykonawców. Po głównej części apelu przyszedł czas na przemówienie dyrektora szkoły oraz wójta. Następnie wręczono   gościom drobne upominki wykonane przez dzieci. Spotkanie zakończono wspólnym dzieleniem się opłatkiem  i  świątecznymi życzeniami.

Spotkanie profilaktyczne

     15.12.2014 r. na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej na małej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla  uczniów gimnazjum  pt. „Stop Nałogom i Uzależnieniom”. Pan Aleksander Markiewicz, nasz gość, przedstawił prawdy i mity związane z procesem uzależnienia od substancji psychoaktywnych, narkotyków, dopalaczy, alkoholu, nawet leków.

Spotkanie z górnikiem

     Dnia 4.12.2014 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z górnikiem. Dzieci z wielki zaciekawieniem słuchały opowieści na temat pracy pod ziemią. Zadawały górnikowi mnóstwo pytań, np. czy pod ziemią mogą pracować ludzie, którzy noszą na co dzień okulary? Na koniec dzieci podziękowały górnikowi własnoręcznie wykonaną laurką.

Andrzejki

  W dzień świętego Andrzeja w przedszkolu panował nastrój magii i tajemniczości. Każda z grup  poznała dawne zwyczaje andrzejkowe. Dzieci mogły dowiedzieć się: Kim zostaną w przyszłości? Jak będzie miał/a na imię pierwsza sympatia? Kto pierwszy wyjdzie za maż lub ożeni się? Najwięcej ciekawości budził "magiczny" kartonik, w którym wrzucone sznureczki zamieniły się w cukierki. Andrzejkowe wróżby nie mogłyby się odbyć bez lania wosku i odczytywania wróżb. SU wraz z kl. I gim. na małej sali gimnastycznej przygotował komnatę wróżb. 28 listopada już od rana licznie przybywali tu uczniowie wraz z  wychowawcami. Każdy chciał choć przez chwilę poczuć atmosferę magii i poznać swoją przyszłość z różnorodnych wróżb, które przygotowano na tę okoliczność. Enigmatyczny wystrój sali oraz  znakomite przygotowanie organizatorów sprawiły, że jak co roku komnata cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

Wizyta leśnika

   Aby przybliżyć dzieciom środowisko leśne i ich mieszkańców, co roku zapraszamy do przedszkola leśników. W tym roku 20 października gościliśmy pana Krystiana Szreder, który bardzo ciekawie opowiadał o zwyczajach zwierząt zamieszkujących w naszych lasach. Pan leśnik przyniósł różne książeczki, które wzbudziły ciekawość dzieci. Dzieci podziękowały leśniczemu własnoręcznie wykonaną laurkę.

Dzień Pluszowego Misia

   25.11.2014 obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola  swojego ulubionego pluszaka. Dzieci bawiły się wspólnie z misiami, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w konkursie. Na zakończenie tego fascynującego dnia dzieci wręczyły swoim pluszowym pupilom medale.

Wizyta policji

   3.10.2014 gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów.  Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Policjanci sprawdzali wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych do straży pożarnej, do policji i do pogotowia ratunkowego. W podziękowaniu dzieci wspólnie wręczyły gościom samodzielnie wykonaną laurkę.

Niećpa

    2.10.2014 r. gimnazjaliści udali się na kolejną edycję koncertu z cyklu „Niećpa”. Uczniowie pojechali na koncert zwycięzców pierwszej edycji Must Be The Music, zespół Enej. Impreza zaczęła się o godz. 18:30 w hali Gryf . Na początku wszystkich gości przywitał p. Jerzy Rowiński, który  przedstawił program spotkania. Jak co roku nadrzędnym celem imprezy była akcja zapobiegania narkomanii wśród młodzieży.  Przed występem gwiazdy wieczoru  występowały takie zespoły jak: „Mleczaki” oraz „100%”. Po ostatnim występie nastąpiła 15-minutowa przerwa , a po  niej już długo oczekiwany  Enej. Uczniowie oraz opiekunowie bawili się  do godz. dwudziestej drugiej...

Zajęcia artystyczne

    Dnia 21 listopada 2014 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia artystyczne przeprowadzone przez profesjonalną firmę. Dzieci robiły odlewy z gipsu ceramicznego. Dzieci samodzielnie mieszały gips  z wodą, wypełniały nim formę a po zastygnięciu same wyciągały swoje dzieło z formy. Każde dziecko wykonało 3 odlewy: szopkę betlejemską, słonecznik oraz myszkę. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe.

Festyn sportowy

   25 października nauczycielki klas I – III SP zorganizowały festyn sportowy dla naszych najmłodszych uczniów oraz ich rodzin. Przedsięwzięcie miało na celu integrowanie rodziców ze środowiskiem szkolnym, zachęcanie ich do aktywnego spędzania wolnego czasu  oraz wdrażanie do zdrowego stylu życia. Istotnym elementem było też kształtowanie postawy współdziałania zespołowego, współzawodnictwa oraz wdrażanie zasad „fair play” w rywalizacji sportowej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. ks. A. Peplińskiego w Studzienicach. Licznie przybyli uczniowie klas 1-3 wraz z najbliższymi członkami swoich rodzin z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie zabawy. Po przywitaniu uczestników i omówieniu planu imprezy  dokonano wyboru drużyny sędziowskiej. Sędziowie otrzymali biało-czerwone czapki, dzięki którym wyróżniali się na tle kibicujących widzów.  Pozostali uczestnicy zostali losowo podzieleni na równoliczne zespoły. I tak rozpoczęły się sportowe zmagania, które prowadzili nauczyciele naszej szkoły,  Artur Kobiella  i Wojciech Werra.

   Zespoły zmagały się ze sobą w licznych konkurencjach. Zarówno mali jak i duzi sportowcy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi: szybkością, zręcznością i zwinnością. Były biegi, skoki, przewroty, przejścia przez obręcze, zabawy z piłkami i wiele innych konkurencji, np. 

- bieg z przejściem pod płotkiem i przewrotem w przód,

- sadzenie i zbieranie „ziemniaków”

- bieg, przejście przez hula-hop i wykonanie 5 dowolnych skoków przez skakankę,

- bieg z piłeczką do tenisa stołowego na łyżce

   Po około półtoragodzinnych sportowych zmaganiach, nastąpiło ogłoszenie wyników. Drużyna sędziowska z dużą precyzją dokonywała obliczeń punktacji, a zawodnicy z wielką niecierpliwością oczekiwali na wyniki.

   Wszyscy uczestnicy festynu sportowego zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w postaci farbek do malowania twarzy. Na koniec był czas na odpoczynek i miłe rozmowy przy słodkim poczęstunku przygotowanym również przez mamy.

Dzień chłopaka

   Dzień Chłopaka to jedna z najbardziej oczekiwanych imprez w naszej szkole.30. września  już od rana dziewczęta składały swoim kolegom życzenia i wręczały im słodycze. O chłopcach nie zapomniał też SU, który co roku przygotowuje dla nich niespodzianki. W tym roku p. Gabriela Burant, opiekunka SU oraz p. Monika Gierszwska, pedagog szkolny, przy dużym zaangażowaniu klasy VI SP zorganizowały całogodzinny apel dla chłopców. Oprócz życzeń i piosenek były konkurencje, w których musieli się zmierzyć przedstawiciele płci brzydkiej, począwszy od klasy IV SP po III gim. Przy emocjonującym dopingu koleżanek chłopcy musieli poradzić sobie z przyszyciem guzika, pomalowaniem paznokci koleżankom czy podaniem przepisu na pyszne danie. Największą trudność sprawiło chłopcom rozpoznanie i nazwanie samolotów pięknie narysowanych przez koleżankę z klasy VI, Joannę Górę. Ostatecznie w kategorii klas IV – VI najlepiej radził sobie Maksymilian Ryś, natomiast w kategorii gimnazjum Michał Matyszewski.

Wycieczka do Płotowa

    W piątek 26 września br. na 3 godzinach lekcyjnych z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego odbyła się wycieczka do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie. W imprezie wzięli udział uczniowie z klasy II i III gimnazjum. Na miejscu młodzież poznała historię lokalnych bohaterów z czasów II wojny światowej. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się dawna sala lekcyjna, w której odbył się wykład na temat nauczania w pierwszych latach powstania szkoły. Mamy nadzieję, że w roku szkolnym będzie więcej równie ciekawych wycieczek.

Cross Festival

   20.09.2014 r. w Studzienicach rozegrano IX Studzienicki Bieg Przełajowy Cross Festival. W tym roku dopisali i zawodnicy (ogółem 338), i piękna pogoda. Zainteresowanie zawodami okazało się bardzo duże. Na miejscowy stadion przybyli licznie nie tylko zawodnicy( w tym roku powstała również kategoria dla dzieci 6-letnich i młodszych), ale także rodziny wspierające w biegach swoich najbliższych. Biegi w poszczególnych kategoriach odbywały się płynnie, większość zawodników i widzów stosowała się do zaleceń organizatorów. Za każdym razem w czasie startu kolejnej grupie towarzyszył gorący doping kibiców. Uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do biegowej rywalizacji. Świetnie poradzili sobie chłopcy z kategorii najmłodszej, którzy zdobyli kolejno trzy czołowe miejsca – I m. Kacper Mrozek Gliszczyński, II m. Albert Idzik, III m. Jakub Petryszyn. W kategorii gimnazjum (roczniki 1999-2001) Wiktoria Metlicka zdobyła II m. Gratulujemy! Serdeczne podziękowania należą się p. Justynie Janta – Lipińskiej, nauczycielce wychowania fizycznego w naszej placówce,  która swoim udziałem w zawodach pokazała, że ,,przykład idzie z góry”.

Ślubowanie klasy I

   13 października w WDK w Studzienicach odbyła się uroczystość pasowania najmłodszych dzieci naszej szkoły na uczniów. W imprezie wzięli udział nauczyciele, rodzice no i sami gospodarze imprezy, czyli pierwszoklasiści. Po pięknej części artystycznej przygotowanej przez pierwszaki pod kierunkiem wychowawczyń, p. Krystyny Sabisz oraz p. Doroty Mądry, pan dyrektor, Sławomir Felski, dokonał uroczystego pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej każdy pierwszoklasista otrzymał upominek, natomiast rodzice i nauczyciele udali się na poczęstunek.

Wiadomości z małej szkoly...

    Dnia 20 września 2014 roku dzieci z klas 1-3 brały udział w akcji "Sprzątanie Świata". W miłym towarzystwie Pana Leśniczego, dzieci zbierały śmieci w lesie nieopodal Studzienic.
   Dnia 1 października uczniowie klas 1- 3 uczący się języka kaszubskiego uczestniczyły w wycieczce do Szymbarka.
  Dnia 3 października uczniowie klas 1-3 w Studzienicach oglądali przedstawienie teatralne "Troskliwe Misie".
   Dnia 25 października 2014r uczniowie klas 1-3 wraz z całymi rodzinami brali udział w Sportowym Festynie Rodzinnym. Po sportowych zmaganiach na wszystkich uczestników festynu czekał słodki poczęstunek- kawa, ciasto i napoje. Za dobrą zabawę i świetny humor wszyscy otrzymali drobny upominek.
  Dnia 19 listopada 2014 roku uczniowie z klas 1-3 pojechali na przedstawienie teatralne do Bytowa. Spektakl pt. "Szewczyk Dratewka" przygotował Narodowy Teatr Edukacji. W przedstawieniu obok aktorów i pacynek na scenie miały okazję wystąpić też dzieci wcielając się w rolę panien. Bajka wszystkim znana, dzięki doskonałej grze aktorów, cieszyła się wielkim zainteresowaniem.
   Zobacz  >>

Wycieczka na Hel

   24.09.2014 r. klasy gimnazjalne w ramach lekcji j. kaszubskiego udały się na wycieczkę na Hel. Pierwszym punktem programu było Muzeum Motyli, gdzie uczniowie mogli podziwiać nieznane im wcześniej okazy. Stąd grupa udała się na wieżę widokową, z której podziwiała piękną panoramę okolicy. W Muzeum Obrońców Wybrzeża młodzież przeżyła niezwykłą lekcję historii. Ciekawe eksponaty, liczne zdjęcia oraz  film o samolotach z czasów II wojny światowej dopełniały wiedzę uczniów na temat tego tragicznego okresu w naszej historii. Po krótkim spacerze nad morzem uczniowie udali się na film pt. ,,Miasto 44”. W drodze powrotnej gimnazjaliści zgodnie przyznali, że ta wyprawa dostarczyła im wielu niesamowitych przeżyć.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014 - 2015

     Pierwszego września na dużej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po powitaniu przybyłych na salę uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości pan dyrektor przedstawił nowych nauczycieli i uczniów oraz życzył wszystkim  zapału do pracy na kolejne dziesięć miesięcy. Po przemówieniu p. dyrektora Sławomira Felskiego oraz gości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich sal lekcyjnych.

Jeszcze poprzedni rok szkolny...

   27  maja uczniowie klasy III, IV iV SP  udali się na dwudniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Zwiedzanie ciekawych miejsc grupa rozpoczęła od Skansenu Archeologicznego w Biskupinie. Po dwóch godzinach ciekawej lekcji historii dzieci udały się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej. Jeszcze tego samego dnia uczniowie zwiedzili katedrę w Gnieźnie oraz sztuczny stok narciarski  w Malcie. Drugiego dnia, tuż po śniadaniu, dzieci zwiedziły Poznań. Przewodnik oprowadził grupę po najciekawszych zakątkach, m.in. słynnej Palmiarni. Po obiedzie był czas na zwiedzenie zamku w Kórniku oraz pracowni Arkadego Fidlera w Puszczykówku. Około godziny 20.00 pełni wrażeń uczniowie wrócili do Studzienic.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Obchody Dnia Patrona w naszej szkole to jedna z form kultywowania pamięci o ks. Antonim Peplińskim, ludowym twórcy, patronie naszej placówki. W tym roku obchodziliśmy ten dzień 18. 06. O godz. 9.00 zebrani na małej sali uczniowie klas IV – VI SP i I – III gim. Po krótkim powitaniu przez organizatorki imprezy, panie B. Szroeder i B. Tkacz, otrzymali zadania, które w ciągu godziny mieli wykonać wraz z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Po upływie wyznaczonego czasu każda klasa przedstawiała efekty zespołowej pracy, którą oceniała komisja w składzie: dyrektor szkoły p. Sławomir Felski, p. Karol Gostomczyk oraz p. Barbara Szroeder. Wśród zadań do wykonania były m.in. list z lukami, sceny z życia księdza w formie obrazkowej, ułożenie słów do melodii ks. Peplińskiego także przemówienia na temat ,,Dlaczego powinno się obchodzić Dzień Patrona?”. Wszystkie klasy świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na uwagę zasługuje wysoki poziom wiedzy na temat patrona oraz zaangażowanie zespołów w przygotowanie się do prezentacji. Na koniec wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Dnia 17 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół w Studzienicach odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Organizatorkami konkursu były Aleksandra Parlak – nauczycielka języka angielskiego i Edyta Chylewska – nauczycielka języka niemieckiego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z Zespołu Szkół w Półcznie i Ugoszczy i Studzienic. Do konkursu z języka niemieckiego przystąpiło 11 uczniów, do konkursu z języka angielskiego przystąpiło 18 uczniów. Pierwszy z nich odbył się o godzinie 09.00, a drugi o 10.45. Uczniowie rozwiązywali pisemnie test przez 50 minut. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności językowych, zachęcenie i mobilizacja do podnoszenia kompetencji językowych, zainteresowanie nauką języków obcych, możliwość realizacji swoich zainteresowań oraz motywacja do nauki języków obcych.

   Wyniki konkursu:

Język niemiecki: 1. Julia Zaborowska – ZS w Ugoszczy, 2. Jakub Naczk – ZS w Ugoszczy, 3. Grzegorz Tryba – ZS w Półcznie;

Język angielski: 1. Ewelina Okonek – ZS w Studzienicach, 2. Jakub Neubauer - ZS w Studzienicach, 3. Krzysztof Windorpski – ZS w Półcznie, Piotr Witkowski - ZS w Półcznie.

                                                                                                      

 

Copyright ©  Zespół Szkół w Studzienicach  2008