Archiwum

rok szkolny 2016- 2017

Zakończenie roku szkolnego

Warsztaty edukacyjne

Spotkanie ze strażakiem

Dzień Patrona

    19 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Antoniego Peplińskiego uroczyście obchodzili Dzień Patrona.  Głównym celem tego przedsięwzięcia było szerzenie wiedzy na temat księdza, promowanie wśród młodzieży chęci do wspólnych zmagań oraz upowszechnienie twórczości naszego patrona. W celebracji tego święta brały nie tylko udział klasy wzięły udział zarówno klasy szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Uczniowie wraz z nauczycielami zmagali się z postawionymi przed nimi zadaniami. Młodzież dumnie reprezentowała swoje klasy m.in. w konkursie wiedzy o księdzu Antonim. W jednej z konkurencji zawodnicy musieli przedstawić swoje stanowisko w sprawie: „Dlaczego szkoła powinna mieć swojego patrona”? Swoje projekty uczniowie prezentowali przed specjalnie powołanym jury i pozostałą częścią społeczności szkolnej. Nastrój panujący na sali był bardzo optymistyczny, wszystkim dopisywał świetny humor. Po trudnych i wyrównanych zmaganiach komisja ostatecznie wyłoniła zwycięzców, którymi zostali uczniowie klasy I b gimnazjum. Nagrodzono ich gromkimi brawami i drobnymi, słodkimi upominkami. Po zakończonym święcie wszyscy rozeszli się do klas, bogatsi o nowe doświadczenia oraz wiedzę na temat osoby Patrona naszej szkoły. /MH/

Konstytucja 3 Maja

Ślubowanie pierwszoklasistów

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem...

   Tuż przed świętami po raz kolejny uczniowie ZS w Studzienicach wzięli udział w charytatywnej akcji na rzecz potrzebujących. 14 i 15 grudnia 2016 r. pod egidą gazetki ,,To i Owo” oraz Samorządu Uczniowskiego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz starszych samotnych ludzi oraz chorych dzieci z terenu naszej gminy. Wśród darczyńców nie zabrakło uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi, radnych gminy Studzienice oraz prywatnych sponsorów spoza Studzienic. Dzięki zebranym funduszom przygotowano paczki, które trafiły do najbardziej potrzebujących jeszcze przed świętami. Wzruszenie i radość dzieci oraz starszych ludzi są bezcenne. Cieszymy się, że uśmiech zagościł na ich twarzach.

Otrzęsiny

Cross Kaszubski

   22 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „XI Crossie Kaszubskim” w Tuchomiu – imprezie biegowej wchodzącej w skład cyklu biegów przełajowych „Cross Festival”. Najlepiej spisali się uczniowie z rocznika 2008 – 2009. W biegu chłopców zwyciężył Kacper Mrozek Gliszczyński, drugie miejsce zajął Tomasz Pluto Prądzinski, trzecie Karol Olszewski, szóste Feliks Nielsen a siódme Albert Idzik. W biegu dziewcząt w tej kategorii wiekowej szóste miejsce zajęła Maja Kobiella. Na podium w biegu gimnazjalistek stanęła również Wiktoria Metlicka, która bieg ukończyła na 3 pozycji. Wszystkim biegaczom gratulujemy!

DEN

   13.10.2016 r. w sali WDK w Studzienicach odbyła się akademia z okazji DEN. Na uroczystość przybyli nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi ZS w Studzienicach oraz zaproszeni goście. Podczas części oficjalnej przemówienia wygłosili p. dyrektor ZS, Sławomir Felski, wójt gminy Studzienice, p. Bogdan Ryś oraz przewodnicząca Rady Rodziców, p. Danuta Sikorska. Po rozdaniu nagród przez pana dyrektora i pana wójta, wybranym nauczycielom i pracownikom obsługi, na scenie pojawili się najmłodsi artyści naszej szkoły. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich pań przygotowali m.in. wiersze, piosenki i przepis kulinarny na wzorowego ucznia. Najwięcej braw maluchy zebrały za galę rozdania nagród (rumianych jabłuszek) wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi w kategoriach przyznawanych przez dzieci.Po części artystycznej nauczyciele, pracownicy obsługi oraz goście udali się na słodki poczęstunek.

Gimnazjaliści w Trójmieście

    19.09.2016 r. uczniowie klasy Ia i III gimnazjum udali się na jednodniową wycieczkę do Trójmiasta. Inicjatorką wyjazdu była p. Barbara Szroeder, nauczycielką j. kaszubskiego. Na początku uczniowie zwiedzili Park Oliwski – ostatni z licznych niegdyś ogrodów miejskich, który przetrwał do naszych czasów. W tym niezwykłym miejscu młodzież naszej szkoły mogła podziwiać dorodne azalie, magnolie, kasztanowce czy okazałe pomniki przyrody takie jak np. żywotnik pospolity. Kolejnym punktem programu był cudowny  koncert muzyki organowej w oliwskiej Archikatedrze. Z Oliwy gimnazjaliści udali się do Gdańska na starówkę. Z tarasu widokowego Ratusza Głównego Miasta Gdańska, z wysokości ok. 50 m , podziwiali panoramę miasta. Niedosyt widok na Gdańsk z góry oraz chęć mocnych wrażeń zaprowadziła wycieczkowiczów do kręcącego się koła widokowego, skąd również z wysokości ok. 50 m podziwiali Trójmiasto. Wycieczka, która na pewno na długo pozostanie w pamięci młodych ludzi, zakończyła się około godziny 18.00.

Kaszubskie wycieczki

    20 września uczniowie  klas IV – VI w ramach lekcji j. kaszubskiego  udali się do Kaszubskiego Parku Miniatur  i Parku Gigantów w Stryszej Budzie, gdzie podziwiali modele obiektów w skali 1:25 znanych budowli m.in. Statuę Wolności, Big Ben, Krzywą Wieżę w Pizzie, latarnie morskie, kościoły. Następnie kolejką dzieci pojechały do Parku Gigantów. Tu zobaczyły gigantyczne owady, samolot Tupolew, Monster Trucka, Krainę Krasnali oraz ogromne przedmioty np. wielgachny but i bardzo wysokie krzesło.

Cross Festival

    17 września br. na boisku sportowym przy ZS w Studzienicach odbyła się XI edycja powiatowych biegów przełajowych z cyklu ,,Cross Festival”. Impreza sportowa zorganizowana przez ZS w Studzienicach, ULKS „Huragan” Ugoszcz oraz ULKS ,,Talex” Borzytuchom z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, o czym świadczy liczba uczestników - w tym roku 397, rywalizujących w 12 kategoriach wiekowych. Każde trzy pierwsze miejsca nagradzano medalami i nagrodami rzeczowymi, natomiast do szóstego miejsca uczestnicy otrzymywali dyplomy. Po zawodach na wszystkich czekał ciepły posiłek.  Cross Festival nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie wielu firm i instytucji, m.in.: Starostwa Powiatowego w Bytowie, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Studzienicach, piekarni Stu – Dam, BU „Platinum”, UT p. Jerzego Wójcika, Carpe Diem p. Marcina Karpińskiego, Termohaus p. Krzysztofa Mohra, FB p. Jerzego Cichosza czy B72 Meble p. Wojciecha Borzyszkowskiego.

Wycieczka do Wdzydz

      14 września uczniowie klasy II oraz kl. III a i b w ramach lekcji języka kaszubskiego wybrali się do Skansenu we Wdzydzach. W Kaszubskim Parku Etnograficznym dzieci obejrzały obiekty regionalnej architektury z okresu od XVIII – XX wieku między innymi: szkołę, chałupy, kuźnię, wiatraki, kościół, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze przeniesione z całych Kaszub i Kociewia. Mali turyści podziwiali też z wieży widokowej piękne okolice Jeziora Wdzydzkiego.

Witaj Szkoło!

     Pierwszy dzień września przywitał uczniów i nauczycieli ZS w Studzienicach piękną słoneczną pogodą. Z tej okazji inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbyła się na placu przed głównym budynkiem. Uroczystość poprowadził dyrektor, p. Sławomir Felski, który w krótkim przemówieniu życzył uczniom i nauczycielom m.in. wytrwałości w nauce i pracy oraz jak najlepszych wyników. Po części oficjalnej pan dyrektor przedstawił najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz nowych nauczycieli. W tym roku szkolnym matematyki będą uczyły panie Renata Spierewka i Beata Spierewka, religii natomiast ks. Ireneusz Smoliński. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

                                                                                    

 

Copyright ©  Zespół Szkół w Studzienicach  2008