Archiwum

rok szkolny 2018- 2019

Zakończenie roku szkolnego

Bal Ósmoklasistów

Egzaminy zewnętrzne 2018/2019

Wyniki ostatniego rocznika gimnazjalistów

 

Język

polski

Historia

WOS

Matematyka

Przedmioty przyrodnicze

J. niem.

p. podst.

J. ang.

p. podst.

Gimnazjum

67,1 %

65,8 %

49,5 %

50,2 %

54 %

78,3 %

gmina

62 %

59 %

44 %

47 %

 51 %

63 %

powiat

59 %

55 %

39 %

47 %

49 %

62 %

woj.

62 %

58 %

42 %

48 %

49 %

68 %

kraj

63 %

59 %

43 %

49 %

51 %

68 %

Wyniki pierwszego rocznika klas ósmych

 

Język polski

Matematyka

J. niemiecki

poziom podst.

J. angielski

poziom podst.

SP kl. 8

76,5 %

55,5 %

73 %

75,7 %

gmina

68 %

47 %

-------

56 %

powiat

58 %

41 %

35 %

53 %

woj.

62 %

44 %

35 %

58 %

kraj

63 %

45 %

42 %

59 %

  W tym miejscu miał być komentarz - ale to, co powyżej, broni się jakby samo...

Ostatni taki bal...

Pierwsze prawo jazdy

      W środę, 12 czerwca 2019 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły przystąpili do wyczekiwanego przez cały rok szkolny egzaminu na kartę rowerową, dającego uprawnienia dzieciom do samodzielnego korzystania z drogi w roli rowerzysty. Podobnie jak przebiega zdobywanie innych uprawnień do kierowania pojazdami, nasz egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to podstawowe przepisy dotyczące ruchu pieszych  i pojazdów w formie testu, który dzieci rozwiązywały korzystając z komputera jak w prawdziwym WORDZIE... Warunkiem koniecznym do zaliczenia tej części egzaminu było osiągnięcie ilości punktów odpowiadającej szkolnej ocenie dobrej. Część praktyczna to wykazanie się umiejętnością jazdy na rowerze, a w szczególności właściwym informowaniem o zamiarze zmiany kierunku jazdy, upewnianiem się o możliwości wykonania manewru i panowaniem nad pojazdem w różnych sytuacjach. Niestety, nie wszystkim chętnym udało się przebrnąć przez trudy przepisów ruchu drogowego - ale zawsze istnieje możliwość poprawki - a warto próbować, ponieważ aż do ukończenia 18 roku życia nie można zgodnie z prawem poruszać się rowerem po drogach publicznych w naszym kraju. Nasi uczniowie swoje prawo jazdy będą mogli odebrać w sekretariacie szkoły po uzupełnieniu niezbędnej dokumentacji, ale dopiero w dniu swoich 10 urodzin - ponieważ większość czwartoklasistów rozpoczęła naukę w naszej szkole jako sześciolatkowie... Gratulujemy i oczekujemy rozważnej jazdy!

Omnibus 2019

     Dnia 29 maja 2019 roku w  Szkole Podstawowej w Półcznie odbyła  się  kolejna edycja Gminnego Konkursu Omnibus. Po burzliwych eliminacjach i dyskusyjnych dogrywkach, w kategorii klas VII, VIII i III g tytuł Vice Omnibusa 2019 przypadł w udziale uczennicy klasy III a g naszej szkoły – Hani Stępień.

Przedszkolne szaleństwa...

Wizyta w UG

    17 maja klasa  V b udała się na godzinie wychowawczej do Urzędu Gminy w Studzienicach. Podczas spotkania z panem wójtem Bogdanem Ryś dzieci poznały bliżej pracę wójta, miały również możliwość zwiedzenia odnowionego budynku Gminy.

Kabarety i teatry

       Uczniowie klasy V b przedstawili baśń pt.” Dziewczynka z zapałkami”. Świetna gra aktorska młodych wykonawców oraz ciekawe dekoracje wzruszyły nie tylko rówieśników, ale też  rodziców obecnych na widowni.

Wycieczka do Warszawy

 

       28 maja klasy piąte i szósta wczesnym rankiem wyruszyły na trzydniową wycieczkę do Warszawy. W stolicy uczniowie zwiedzili między innymi Pałac Kultury i Nauki, Łazienki, Wilanów, Muzeum Powstania Warszawskiego. Niezwykłym przeżyciem było zwiedzenie Teatru Narodowego, w którym dzieci zajrzały do miejsc niedostępnych dla zwykłego widza: modelarni, pracowni szewskiej, krawieckiej czy magazynu pełnego kostiumów. Niezapomnianą  przygodą była wycieczka po Stadionie Narodowym. Oprócz tarasu widokowego uczniowie zwiedziły z przewodnikiem miejsca dostępne zwykle dla piłkarzy i gości VIP.

Wycieczka do Malborka

      Wycieczka do Malborka klas czwartych SP. Zwiedziliśmy zamek krzyżacki. W trakcie zwiedzania dzieci odszukiwały litery, które utworzyły w hasło. Nagrodą za jego prawidłowe odczytanie było spotkanie z Wielkim Mistrzem Zakonu. Zostaliśmy pasowani na rycerzy oraz wzięliśmy udział w turnieju rycerskim. Dzieci miały okazję między innymi spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku.

Nocowanie w szkole

Wycieczka do Krakowa

      W maju uczniowie starszych roczników naszej szkoły wybrali się na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Przed przyjazdem do Krakowa odwiedzili  Jasną Górę i Wieliczkę. W Krakowie zobaczyli miasto wraz z przewodnikiem (Traktem Królewskim od Wawelu - przez Stary Rynek z sukiennicami do Kościoła Mariackiego, m.in.: Bramę

Floriańską, Barbakan i najstarszą w Polsce uczelnię – Uniwersytet Jagielloński ze sławnym Collegium Maius). Zwiedzili także też unikalną dzielnicę Krakowa – Kazimierz – która w przeszłości była odrębnym miastem.  

Wycieczka do Brus

 

     Klasy czwarte razem z klasą III wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Brus. Zwiedziliśmy zagrodę Józefa Chełmowskiego. Obejrzeliśmy jego rzeźby oraz przydomową pasiekę. W Chacie Kaszubskiej dzieci wzięły udział w warsztatach malowania na szkle oraz pieczeniu gofrów.

Dzień Pizzy

    08.02.2019 r. w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pizzy. Z tej okazji przedszkolaki z wychowawczyniami "samodzielnie" upiekły pizzę. Na koniec odbyła się wspólna degustacja. 04.04.2019 r. wyjechaliśmy autokarem do Bytowskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Dla dzieci była to wielka przygoda w świecie baśni.   

<Święto Konstytucji>

Żywe lekcje Historii

   04.01.2019 r. po raz kolejny gościliśmy na małej sali gimnastycznej teatr historyczny     p. Krzysztofa Góreckiego z Malborka. Podczas spotkania aktorzy zaprezentowali dzieje polskiej husarii. Dzieci bardzo chętnie weszły w interakcję z występującymi, zakładały kostiumy i pod czujnym okiem prowadzącego, demonstrowały husarską zbroję oraz posługiwanie się XVII-wieczną bronią.

Dzień Kobiet

    08.03.2019 w przedszkolu odbył się Dzień Kobiet. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały wierszyki i piosenki dla Pań i wszystkich dziewczynek. Na zakończenie dziewczynki poczęstowały chłopców cukierkami a chłopcy wręczyli dziewczynkom kwiatki. 

Mistrzostwa Kół Polarnych

    25 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Borowym Młynie odbył się Finał IV Mistrzostw Kół Polarnych pod hasłem – Norwegia - od Lindesnes do Nordkapp. Mistrzostwa zostały objęte Patronatem Honorowym Gminy Lipnica i Gminy Nordkapp. W Finale wzięły udział uczennice klasy 6 Oliwia Batóg i Kinga Szreder, będące przedstawicielkami Szkolnego Koła Polarnego „Wanożnik”. W trakcie zmagań każdy z uczestników odpowiadał na kilkadziesiąt pytań w 6 różnych zadaniach: quizy, odpowiedzi ustne, skojarzenia, pytania z użyciem zdjęć i map. Finaliści musieli wykazać się znajomością mapy Norwegii, wiedzą o historii, geografii, przyrody, sportu, literatury, atrakcji turystycznych, norweskiej rodziny królewskiej a nawet o … trollach. Po zaciętej rywalizacji nasze uczennice zajęły  ostatecznie odpowiednio 4 i 5 miejsce. Pomimo zadowolenia z otrzymanych upominków, trochę szkoda głównych nagród w postaci wycieczki do Norwegii dla Mistrza i Wicemistrzów Kół polarnych, bo pomimo czasem trudnych i szczegółowych pytań przy nieco większej dozie szczęścia była szansa na podium… Może w przyszłym roku się uda?

Wyjazd do teatru

     W marcu uczniowie klas V-VI udali sie do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl pt. ,,Brzechwa dla  dzieci". Dzięki wspaniałej interpretacji wierszy, cudownej muzyce i choreografii oraz wyjątkowej scenografii godzinne przedstawienie staje się niesamowitym przeżyciem nie tylko dla najmłodszego odbiorcy. Kolejny wyjazd do Teatru Muzycznego zaplanowaliśmy juz na grudzień 2019 roku.

Tegoroczne wydania Gazetki

     

Pasowanie czwartoklasistów

  

      17 października klasy czwarte wzięły udział w dyskotece połączonej z pasowaniem na uczniów „dużej szkoły”. Imprezę przygotowały wspólnie klasy V a i V b wraz z opiekunami. Dzieci miały możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami w wielu zabawnych konkurencjach. Gwoździem programu było złożenie przysięgi przez czwartoklasistów, a przypieczętowaniem przyjęcia do starszej braci uczniowskiej obcięcie „kocich ogonów”.

W telegraficznym skrócie...

Mikołajki klasowe

    Mikołajki już za nami. Mały Mikołaj opróżnił już swój worek. Przez cały tydzień klasy wspólnie organizowały sobie klasowe święto. Do szkoły przyjeżdżały przepyszne pizze z bytowskich pizzerii. Niektóre klasy robiły sobie nawzajem prezenty i śpiewały  świąteczne piosenki. Co za atmosfera!

 Teatr ,,Mitologia”

    10-12-2018r. klasa ósma i gimnazjum obejrzały spektakl pt. ,,Mitologia’’. Sztuka przedstawiała m. in. dzieje Orfeusza, Tezeusza i Heraklesa. Uczniowie pozytywnie ocenili spektakl.

Czad zagrożeniem

     11-12-2018 r. podczas piątej lekcji odbyło się krótkie spotkanie ze strażakami. Opowiedzieli oni uczniom o zagrożeniu, jakim jest czad, czyli tlenek węgla oraz przekonywali o konieczności zakupu czujek do wykrywania czadu, ponieważ jest bezwonny i bezbarwny, a potrafi wyrządzić wiele szkód. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Piłka nożna nie tylko dla chłopców

     Nie tylko chłopcy grają dobrze w piłkę nożną, lecz nasze koleżanki też nieźle rozniosły sale gimnastyczne w Lipnicy i Tuchomiu. Na szczeblu powiatowym w Tuchomiu zajęły II miejsce. Gratulacje dziewczęta !!!

Wojewódzki konkurs pieśni i kolęd naszego patrona

     14-12-2018 r. odbyła się szósta edycja "Festiwalu Kolęd i Pieśni ks. Antoniego Peplińskiego". W konkursie wzięli udział soliści ze Studzienic, Ugoszczy, Lipnicy, Parchowa i Tuchomia. W tegorocznej komisji zasiedli: p. Jaromir Szroeder, p. Andrzej Kujawski, p. Franciszek Szroeder, kuzyn księdza Antoniego Peplińskiego oraz p. Dyrektor Sławomir Felski. Wszyscy uczestnicy bardzo pięknie zaśpiewali, jurorzy mieli naprawdę trudne zadanie. Największą popularnością wśród uczestników cieszyła się piosenka pt. "W stajeneczce narodzony".

Zbijak rządzi

   Dnia 18 lutego w naszej szkole odbył się finał powiatowy w dwa ognie usportowione chłopców (szkoła podstawowa), w którym drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce! Gratulacje!!!

 Mini Piłka Ręczna

    4 lutego w Tuchomiu miał miejsce finał powiatowy w mini piłkę ręczną chłopców (sp), gdzie nasza drużyna zajęła I miejsce. 5 lutego odbył się również finał powiatowy mini piłki ręcznej dziewcząt, nasze zawodniczki (sp) zajęły II miejsce.           

Zimowy projekt futbolowy

   Dnia  30.01 chłopcy z Gimby (Dawid Mikołajczyk, Paweł Różek, Paweł Szyca, Klaudiusz Szultka) w ramach projektu gimnazjalnego zorganizowali ,,Zimowy turniej piłki nożnej”. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Walka była zacięta - ale udało się wyłonić zwycięzcę, a została nim drużyna COCO JUMBO.

Maxi Piłka Ręczna

    Dnia 16 stycznia w Miastku odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę ręczną chłopców. Nasi koledzy zajęli I miejsce! Oby tak dalej!!!

/Tekst: To i Owo/   

Bezpieczni w ruchu drogowym

    W środę, 3 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Półcznie, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest jak zawsze podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.  W zmaganiach wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół w naszej gminie. Każdą ze szkół reprezentowały czteroosobowe drużyny młodszych uczniów w kategorii 10 - 12 lat i trzyosobowe drużyny ze starszych roczników. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązywanie testu składającego się z 25 pytań ogólnych, testu dotyczącego pierwszeństwa przejazdu składającego się z 10 pytań – przygotowanych przez organizatora oraz jazdę sprawnościową po torze liczącym 8 przeszkód. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I miejsce – w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa w Półcznie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Ugoszczy. W kategorii starszej: I miejsce – SP Półczno, II miejsce – SP Ugoszcz, III miejsce – SP Studzienice. Na pocieszenie dla nas pozostało II miejsce indywidualnie w kategorii starszych roczników - uczeń 7 klasy SP Studzienice - Maciej Pluto Prądzinski najlepiej rozwiązał test pierwszeństwa przejazdu i zajął II miejsce podczas jazdy sprawnościowej po torze przeszkód.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminę Studzience. W etapie powiatowym, Gminę Studzience reprezentować będzie Szkoła Podstawowa z Półczna.

Młodzież zapobiega pożarom

    Dnia 13.03.2019 r.  w Szkole Podstawowej w Ugoszczy odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Warsztaty w Multikinie

        12 grudnia 2018 roku klasy czwarte i piąte udały się do Multikina w Słupsku na warsztaty edukacyjne dotyczące kulis powstawania filmu „Dziadek do orzechów i Cztery królestwa”. Po zajęciach, w których uczniowie aktywnie uczestniczyli i współpracowali z prowadzącą dzieci z zainteresowaniem obejrzały film.

Dzień walki z AIDS

    3  grudnia 2018 roku klasy V a, V b i VI zaprosiły uczniów pozostałych klas naszej szkoły do wspólnej debaty na temat zagrożeń związanych z problematyką AIDS. Dyskusję poprzedziła inscenizacja poruszająca powyższy problem. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie uczniów i zwrócenie ich uwagi na konsekwencje nieprzemyślanych zachowań i sposoby zapobiegania.

Komnata Wróżb

    Dnia 30 listopada uczennice klasy ósmej przygotowały i otworzyły Komnatę Wróżb, aby nawiązać do tradycji Słowian i na wesoło odtworzyć istotę wieczoru andrzejkowego. Chętnych do zabawy jak zwykle nie brakowało. Choć większość traktowała wróżby z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Nasze wróżki przepowiadały przyszłość ciekawym tego, co los przyniesie. I tak zainteresowane osoby poznały imię swojego przyszłego małżonka, dowiedziały się jaki zawód będą wykonywały jak dorosną i czy spełnią się ich marzenia...

Święto Niepodległości

    W piątek, 9 listopada, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej  w Studzienicach zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby uczcić jakże ważne dla wszystkich Polaków święto. Podczas części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy 5a i 5b SP nie zabrakło wierszy i piosenek o treści patriotycznej, był też rys historyczny przybliżający zebranym drogę Polaków do wolności.  Uroczystość zakończył swoim przemówieniem dyrektor szkoły, pan Sławomir Felski. Nie była to jedyna ceremonia z tej okazji. Nasi najmłodsi także godnie świętowali okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości... Zobacz także >>

Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej

    23.11. klasy 6-8 pojechały na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie cofnęli się w czasie do roku 1939 i przeszli całą drogę aż do końca wojny. Byli bardzo tym zainteresowani oraz przejęci tym, co wtedy się działo w okupowanej Polsce. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego wzruszającego miejsca - warto! 

/Tekst: To i Owo/      

Wyjazd do kina

     4.10 klasy 6,7,8 oraz 3 „A” gim pojechały do Multikina w Słupsku w ramach języka kaszubskiego, na film pod tytułem: ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa” Denisa Delića w oparciu o lekturę Arkadego Fiedlera. Fabuła przedstawia losy polskich pilotów walczących po stronie Anglików w bitwie o Anglię. Film bardzo spodobał się naszym uczniom. /Tekst: To i Owo/      

Wycieczka nad morze

    21 wrzesnia klasy 5a, 5b i 6 udały się na wycieczkę do Łeby. Pierwszym punktem wycieczki było muzeum bursztynów, które bardzo zafascynowało uczniów. Dzieci poznały historię i właściwości złota Bałtyku. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę ścieżkami  Słowińskiego Parku Narodowego. Niesamowitym wyzwaniem dla wszystkich było dotarcie piaszczystym szlakiem do morza. Drogę powrotną z wydm  do autokaru  uczniowie przebyli wynajętymi meleksami.   /Tekst: To i Owo/

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

     W poniedziałek, trzeciego września, uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Inauguracja nowego roku odbyła się jak dawniej - na placu przed głównym budynkiem Szkoły Podstawowej im. Ks. Antoniego Peplińskiego w Studzienicach.  Nie był to wszakże powrót do tradycji, tylko konieczność wynikająca z przedłużającego się ponad miarę remontu obiektów szkolnych. Uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli powitał pan dyrektor, Sławomir Felski. Po krótkiej części oficjalnej uczniowie udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych.

                                                                                    

 

Copyright ©  Zespół Szkół w Studzienicach  20019