Obchody Dnia Dziecka połączone z Dniem Unii Europejskiej i Festiwalem Gier Zapomnianych

Jubileusz  

 

 "Zwiedzamy kraje Unii Europejskiej"

 

    Dnia 2 czerwca br. w Szkole im. Ks. Antoniego Peplińskiego odbył się Dzień Unii Europejskiej i Festyn Gier Zapomnianych. Impreza rozpoczęła się od przemówienia pana Dyrektora,  Przewodniczącej Rady Rodziców i przedstawicieli Urzędu Gminy oraz odśpiewaniu hymnu Unii Europejskiego przez zgromadzonych na stadionie szkolnym uczniów i nauczycieli. Następnie przystąpiliśmy do przedstawienia krótkich prezentacji wcześniej wylosowanych krajów. Klasy prezentowały swoje dokonania w następującej kolejności:

1.    Klasa III a – Czechy,

2.    Klasa II b – Słowacja

3.    Klasa IV – Łotwa,

4.    Klasa VI – Litwa,

5.    Klasa II a – Estonia,

6.    Klasa III b – Węgry,

7.    Klasa I – Słowenia,

8.    Klasa V – Cypr.

Po zaprezentowaniu  się każdej z klas, goście mogli podejść do stoisk i zapoznać się z ciekawostkami o każdym państwie, skosztować potraw narodowych oraz posłuchać charakterystycznej dla danego kraju muzyki. Jury w składzie: pani Aleksandra Parlak, pan Krzysztof Mohr oraz pan Artur Kobiella po burzliwych rozmowach zdecydowali, że pierwsze miejsce należy się klasie V, za przygotowanie prezentacji o Cyprze. Wszyscy się z tym zgodzili jednogłośnie, ponieważ wychowankowie pani Gabrieli Burant bardzo się napracowali, a ich prezentacja miała najbogatszą oprawę i była ciekawym widowiskiem.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się Festyn Gier Zapomnianych. Dzieci do lat 7 bawiły się w gry dla najmłodszych: „Balonik”, „ Gąski” i „Babajagę”, starszaki grały w : „Klasy”, „Chłopa” i „Wyścig Kapsli”, pozostali uczniowie w : „Palanta”, „Klipę” i „Cymbergaja”. Wszyscy bawili się znakomicie i można tę imprezę zaliczyć do udanych... Szkoda tylko, że frekwencja wśród mieszkańców Studzienic była tak niewielka, bo naprawdę było na co popatrzeć. Tym bardziej dziękujemy przybyłym rodzicom za zainteresowanie i pomoc włożoną w przygotowanie imprezy, bo także dzięki ich wysiłkom festyn zorganizowany był starannie i z wielką dbałością o szczegóły. Efekty możecie podziwiać na zdjęciach poniżej...

 

LITWA

klasa 4

 

 

CYPR

klasa 5

 

 

ŁOTWA

klasa 6

 

 

SŁOWENIA

klasa 1 gim

  

 

ESTONIA

klasa 2 a gim

   

 

SŁOWACJA

klasa 2 b gim

   

 

CZECHY

klasa 3 a gim

   

 

WĘGRY

klasa 3 b gim

   

 

 

Festiwal Gier Zapomnianych

 

        

        

 

 

Copyright ©  Zespół Szkół w Studzienicach  2008