Ostatnie doniesienia z naszej szkoły... W miarę aktualne...☺☺☺

Aktualności

 

     

Informacja

    Szanowni Rodzice!

   Informuję, że od dnia 25 maja 2020 r. oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych w Półcznie, Ugoszczy i Studzienicach pozostają  nadal zamknięte.

     Ponadto na podstawie przeprowadzonej diagnozy i analizy wśród rodziców uczniów, po konsultacji z dyrektorami placówek oświatowych z uwagi na brak zainteresowania zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi  z elementami dydaktycznymi w klasach I-III szkół podstawowych  informuję, że od dnia 25 maja 2020 r. wyżej wymienione zajęcia  nie będą realizowane w szkołach podstawowych na terenie gminy Studzienice. W dalszym ciągu będzie realizowane nauczanie w formie zdalnej.

   Decyzja w zakresie funkcjonowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz   klas I-III szkół podstawowych obowiązuje do momentu wprowadzenia nowych regulacji w tym zakresie  przez  rząd.

      Z życzeniami zdrowia

                         Bogdan Ryś - Wójt Gminy Studzienice

                         Sławomir Felski – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Studzienicach

Zdalnie pandemiczne realizacje...

     Nauka zdalna nie musi być nudna - Godzina kodowania z code.org - potańcówka wersja 2019 w wykonaniu czirliderek klasy siódmej - coś na rozweselenie w tym trudnym czasie :)

Kinga Szreder  -  zobacz >> 

 Dominika Rolbiecka  -  zobacz >>

Nauka zdalna

Zawieszenie zajęć

INFORMACJA DLA RODZICÓW

    Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia szkolne zostały zawieszone od 12 marca bieżącego roku.

  Zwracamy się do Rodziców, aby w okresie zawieszonych zajęć dydaktyczno-opiekuńczych dzieci nie wychodziły z domów bez pilnej potrzeby. Przestrzegajmy zasady higieny i bezpieczeństwa według odgórnych zaleceń. Prosimy o uważne śledzenie wiadomości w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.

    Nauczyciele, w najbliższym czasie będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Materiały te będą przekazywane przez nauczycieli za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

   Zachęcamy do efektywnego wykorzystania czasu - do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole i apelujemy do przestrzegania wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.

Zostań  w domu...

Co musisz wiedzieć o koronawirusie -

zobacz >>

Dzień Kobiet

Festiwal pieśni i kolęd

    14 grudnia 2019 r. w naszej szkole rozbrzmiewały pieśni i kolędy patrona naszej placówki, księdza Antoniego Peplińskiego. Przepiękne wykonanie utworów tego ludowego twórcy zaprezentowali  uczniowie szkół podstawowych  powiatu bytowskiego. Jury oceniające popisy solistów w trzech kategoriach nie miało łatwego zadania, ponieważ z roku na rok poziom występów jest coraz wyższy. Po burzliwych obradach przyznano po trzy miejsca w każdej grupie wiekowej, nagrody zaś otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Dzień Wolontariatu

    Z okazji przypadającego piątego grudnia Dnia Wolontariatu pani Monika Gierszewska, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, zorganizowała apel, podczas którego przybliżyła uczniom ideę pracy  wolontariuszy oraz przedstawiła działania, w które zaangażowani byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Młodzież zorganizowała m.in.  zbiórki dla Hospicjum Pomorze Dzieciom, osób niewidomych i niepełnosprawnych ,,Pomóż i ty”, Azylu w Przyborzycach. Na  bieżąco  zbierane są  nakrętki na rzecz chorego Kubusia. W czasie spotkania pani Monika nagrodziła siódmoklasistów, uczniów  najbardziej zaangażowanych  w pomoc innym oraz ich wychowawczynię, p. Barbarę Szroeder.

Komnata Wróżb

    Dnia 29 listopada uczennice klasy ósmej przygotowały i otworzyły Komnatę Wróżb, aby nawiązać do tradycji Słowian i na wesoło odtworzyć istotę wieczoru andrzejkowego. Chętnych do zabawy jak co roku nie brakowało. Choć większość traktowała wróżby z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Nasze czarodziejskie wróżki przepowiadały przyszłość ciekawym tego, co los przyniesie...

Konkursy biblioteczne

   Uczennice klasy 7: Anna Prill oraz Kinga Szulta zorganizowały a następnie rozstrzygnęły i wręczyły nagrody za konkursy biblioteczne dla klas IV-VIII "Okładka do książki", i klas I-III "Zakładka do książki".

DEN

     14 października na małej sali gimnastycznej uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dla nauczycieli, zaproszonych gości oraz uczniów  szóstoklasiści  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny  wzbogacony zapierającym dech w piersiach  występem Kacpra Trzebiatowskiego. Uczeń klasy ósmej zaśpiewał piosenki z repertuaru Czesława Niemena. Po części artystycznej do zgromadzonych przemówili  dyrektor naszej szkoły,    p. Sławomir Felski, wójt gminy, p. Bogdan Ryś oraz przewodniczący RR, p. Paweł Borzyszkowski. Pan Paweł do  życzeń dołączył drzewko owocowe, które, ku uciesze wszystkich uczniów, będzie posadzone na terenie przyszkolnym.

Wycieczka

    Dnia 26 września 2019 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia z Historii i Kultury Kaszubów wzięli udział w wycieczce do Kościerzyny i Będomina. W Kościerzynie uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat roku obrzędowego na Kaszubach. Następnie zwiedzili Muzeum Ziemi Kościerskiej oraz Muzeum Akordeonu przybliżając sobie historię tego pięknego instrument. Na rynku widzieli pomnik Remusa, a nieco dalej pomnik Aleksandra Majkowskiego postaci bardzo istotnych dla Kaszubów. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Kolejnictwa gdzie oprócz przewodnika, który bardzo ciekawie opowiedział historię kolei, czekał jeszcze na uczniów przejazd drezyną. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Hymnu  Narodowego w Będominie gdzie całą historię w ciekawy sposób zaprezentowała Pani przewodnik.

Przedszkolne fantazje

Pożegnanie lata

    23 września pożegnaliśmy lato i powitaliśmy JESIEŃ. Z tej okazji do przedszkola zawitały Pani Lato i Pani Jesień. Pani Lato pożegnała się z dziećmi na rok, pokazała letnie rekwizyty. Następnie Pani Jesień przywitała się, przeczytała bajeczkę i opowiedziała o sobie.

Sprzątanie Świata

   We wrześniu odbyło się Sprzątanie Świata. Przedszkolaki posprzątały swój plac zabaw i podwórko przedszkolne. 

Dzień Chłopaka i Dziewczyny

   30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka a 11 października Dzień Dziewczynek:) 

Spotkanie z leśnikiem

   Dnia 20 września przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu na spotkanie z panem leśnikiem. Dzieci poznały zasady panujące w lesie, zobaczyły jakie są rodzaje drzew oraz poznały zwierzęta żyjące w lesie.  

Minionki

   Dnia 5 listopada nasze przedszkole odwiedzili nadzwyczajni goście... MINIONEK i MYSZKA MINNIE. Dzieci mogły z nimi potańczyć, pobawić się, zrobić sobie zdjęcie. Postacie z bajek poczęstowały dzieci cukierkami... Radości w tym dniu było co nie miara...

Spotkanie z policjantami

  22 listopada nasze przedszkole odwiedzili policjanci z bytowskiej  komendy. Dodatkową  atrakcją był pies policyjny. Dzieciom bardzo się podobały sztuczki jakie potrafi pies. Zapamiętały wiele cennych wskazówek, jak prawidłowo szkolić psa.

Dzień Pluszaka

   25 listopada dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem... Dzień wypełniły wesołe zabawy z misiem. Natomiast 29 listopada odbyły się przedszkolne czary mary.

Zobacz więcej  >>

Wyjazd do Gdańska

    18.09.2019 r., w ramach j. kaszubskiego, na wycieczkę do Gdańska i na Westerplatte udały się klasy VI, VII oraz VIII. Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Westerplatte, gdzie 1. września 1939 roku rozpoczął się atak hitlerowski na nasz kraj. Tu, na Cmentarzu Poległych Żołnierzy Wojska Polskiego, uczniowie zapalili znicz i minutą ciszy uczcili  pamięć bohaterów. Następnie młodzież udała się na starówkę. Niemałą atrakcją okazało się dla wycieczkowiczów podziwianie panoramy miasta z koła widokowego. Nie zabrakło też amatorów lizaków ze słynnej cukierni Ciuciu. Około godziny osiemnastej pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.  

Nowości czytelnicze

Cross Festival

    14 września br. na stadionie przy SP w Studzienicach odbyła się czternasta edycja zawodów przełajowych pod nazwą Cross Festival. Pojawili się na nim biegacze z wielu okolicznych szkół. Sportowcy i organizatorzy nie mogli sobie wymarzyć lepszej pogody. Słońce świeciło, ale nie było upału. Wielu uczniów z naszej szkoły  rywalizowało  z rówieśnikami lub pomagało w sprawnej organizacji zawodów. Z naszej szkoły najbardziej wykazały się Agata Breza, która zajęła pierwsze miejsce i Michalina Metlicka lokująca się na trzecim miejscu w nieco młodszej kategorii. Wielkie gratulacje dla obu sportsmenek :)

Rozpoczęcie  roku szkolnego         Zobacz więcej  >>

                                                                                    

 

Copyright ©  Zespół Szkół w Studzienicach  20019